Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Kącik architekta – Remont West Tower w Huesca City Hall / ACXT

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Aki Bergera Architekci: ACXT Lokalizacja: Huesca, Hiszpania Zespół projektowy: Ana Morón Hernandez, Raimundo Bambó Naya, Pedro Lafuente Lles Projekt Rok: 2012 Zdjęcia: I.
Aki Bergera + 29 Obszar projektu: 1000,0 m2 Klient: Ayuntamiento de Huesca Projekt zajmuje się odnowieniem zachodniej wieży ratusza w Huesca, aby przekształcić ją w archiwum miejskie.
Ze względu na swoją pozycję i objętość archiwum uzupełnia zbiór budynków, które tworzą ratusz w Huesca, co sprawia wrażenie niedokończonej konstrukcji, ponieważ ściany wschodnie i zachodnie są ścianami partyjnymi i wydaje się, że w przeszłości mogli mieć przyległą konstrukcję:.
I.
Aki Bergera Zachodnia ściana to ściana błota z rzędami solidnej cegły, z nieregularnymi otworami, z których niektóre są zamurowane.
Ściana wschodnia jest ślepa, z wyjątkiem otworu na poddaszu.
.
I.
Aki Bergera W interwencji zamierzamy traktować zamknięcia boczne, wschodnie i zachodnie, zamieniając je w fasady, tak aby niedokończony kawałek zamienił się w wieżę z własną obecnością.
.
I.
Aki Bergera Nowe fasady będą składać złożoną miedź, drobny materiał o dobrym stosunku do istniejących materiałów.
kamień, cegły i drewno.
i który jest obecny w pierwszej interwencji City Hall Extension, integrując w ten sposób pracę z zestawem.
Cokół wykonany jest z piaskowca należącego do zamku i jest podobny do istniejącego.
.
I.
Aki Bergera Jako formalne odniesienie do podobnej historycznej architektury, pomyśleliśmy o abstrakcji drewnianych machikułów wież obronnych.
Z tego powodu nowa fasada nawiązuje dialog z kamerą o oryginalnym rozmiarze i ma małą projekcję, jak zwykle w przypadku tego typu konstrukcji.
.
I.
Aki Bergera The Archives.
obraz ma również swój cel jako kontener książki jako odniesienie.
W jednostce bibliotecznej usunięto kilka listew, tworząc w ten sposób głębokie pęknięcia, które wpuszczają światło do wnętrza w sposób spójny z rozkładem książek.
Miejsca pozostawione przez listwy są jak przestrzeń pozostawiona przez książkę w bibliotece o dużej skali.
.
I.
Aki Bergera Section 01
[patrz też: auraton 2005 instrukcja, ciężar objętościowy betonu, bikestacja ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: auraton 2005 instrukcja bikestacja ciężar objętościowy betonu

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)