Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Dojazd do wbudowanego garazu powinien prowadzic z ulicy.

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2019

Dopuszcza się stosowanie nadziemnych garaży blokowych w przerwach między zabudową obrzeżną lub przystawionych do bezokiennych szczytów obrzeżnych budynków przy ulicach lokalnych lub uliczkach wewnątrzblokowych. W dużych miastach, na terenach intensywnie zabudowanych, można stosować blokowe garaże podziemne lub pół podziemne bez dołów rewizyjnych, pokryte trawnikiem i usytuowane nawet wewnątrz bloków z zastrzeżeniem, że wjazd i wyjazd z garażu będzie wydzielony i nie będzie przebiegał przez wnętrze bloku. Dopuszcza się umieszczenie małych garaży przede wszystkim na motocykle (do 10 stanowisk postojowych .dla samochodów) w piwnicach obrzeżnych budynków mieszkalnych lokatorzy nie będą pozbawieni piwnic. Dojazd do wbudowanego garażu powinien prowadzić z ulicy. Promień zasięgu garaży blokowych nie powinien przekraczać 6 minut pieszej drogi od najbardziej oddalonego budynku. Garaży nadziemnych wolno stojących powyżej 25 stanowisk postojowych dla samochodów nie należy projektować w obrębie bloku, lecz na terenach międzyblokowych przy lokalnej ulicy. Odległość garaży od okien budynków mieszkalnych powinna wynosić co najmniej 25 m.
Zaleca się łączenie wolno stojącego garażu blokowego lub zespołowego z innymi wolno stojącymi urządzeniami gospodarczymi (z pralnią, kotłownią, bazą remontową) w jeden węzeł gospodarczy na wydzielonej działce przy ulicy lokalnej. Powierzchnia zabudowana wolno stojących garaży blokowych wynosi około 40 m2/wóz. Poza tym należy przewidzieć odpowiednią powierzchnię na dojazdach i przestrzeń manipulacyjną przed bramami garażu. Zaleca się łączenie placyków postojowych z terenami garażowymi. [patrz też: bikestacja, ciąg niwelacyjny, biała ciąg niwelacyjny cena ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: bikestacja ciąg niwelacyjny serwis kadr ostrowiec

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)