Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Budownictwo wczoraj i dzis : El Roble Chapel / 57STUDIO

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Położony w lesie australijskich drzewek mimoza, mała rodzinna kapliczka zaprojektowana przez 57STUDIO stanowi spokojne i spokojne miejsce do religijnej kontemplacji.
Kaplica może pomieścić około 40 osób siedzących i skupia się na zapewnieniu.
właściwe poczucie przestrzeni religijnych poprzez komunikację z naturalnym otoczeniem.
Więcej o kaplicy po przerwie.
Wewnątrz kaplicy mieszanka kamienia i drewna zachowuje kolory i faktury otoczenia, podczas gdy beton tworzy proste formy, takie jak ołtarz i ławki.
Materiały podkreślają zamiar projektu stworzenia prostego i otwartego środowiska, które pozwala skupić się na modlitwie i refleksji.
Użytkownicy są świadomi obszarów leśnych, ponieważ duże szklane okna wizualnie łączą dwie przestrzenie.
W miarę łagodnego opadania terenu zakrzywiona kamienna ściana prowadzi użytkowników do nawy głównej pod płaskim dachem o wymiarach 10 x 10 m.
Gdy użytkownicy wejdą do nawy, uwaga skupia się na obszarze podwójnej wysokości, który zawiera ołtarz, małą przestrzeń chóru i zakrystię.
Tylna część nawy otwiera się na taras z pełnym widokiem na wzgórze.
Małe patio naprzeciwko tarasu i za ołtarzem pozwala spacerować po lesie, aby cieszyć się samotnością.
Chociaż kaplica zapewnia intymne otoczenie dla użytkowników, połączenie małej kaplicy z lasem zwiększa religijne przeżycia ludzi.
Jak widać na Arch Trackerze.
Autorzy: Maurizio Angelini / Sebastián Espinoza / Benjamín Oportot Projekt: 2002 Konstrukcja: 2003 Lokalizacja: Coelemu, Region Bío-Bío, Chile Inżynier konstrukcyjny: Ignacio Vial / Oscar Buzeta Konstrukcja: Jorge Carrasco Materiały: beton / stal / drewno / kamień
[przypisy: ciężar właściwy betonu, dziennik pomiaru kątów poziomych, mrówka baseny ogrodowe ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: ciężar właściwy betonu dziennik pomiaru kątów poziomych mrówka baseny ogrodowe

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)