Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Budownictwo i architektura : The Shard / Renzo Piano

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Najnowszy projekt Renzo Piano, Shard, niedawno przeniósł się do fazy budowy.
Wieżowiec o wysokości 016 stóp będzie najwyższym budynkiem w Europie Zachodniej i zapewni niesamowite widoki Londynu.
Wieża mieszana, wraz z biurami, apartamentami, hotelem i spa, powierzchniami handlowymi, restauracjami i piętnastopiętrową publiczną galerią widokową, będąsiadować ze stacją London Bridge w ramach nowej inwestycji o nazwie London Bridge Quarter.
Zastąpienie Southwark Tower w 1970 roku przy Bridge Street, Shard jest mile widzianym dodatkiem do londyńskiego skyline, a jego centralne położenie w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych odegra kluczową rolę w umożliwianiu rozbudowy Londynu.
Więcej o wieży po przerwie.
Znany ze swojego eleganckiego, lekkiego i detalicznego budynku, Piano Shard składa się z kilku szklanych faset, które nachylone są do wewnątrz, ale nie spotykają się na szczycie.
Zainspirowani wysokimi wieżami kościelnymi i masztami statków, które kiedyś zakotwiczyły na Tamizie, forma Sharda została wygenerowana przez nieregularny plan terenu i otwarta na niebo, aby budynek mógł naturalnie oddychać.
Planowane jako.
Miasto wertykalne.
aby poradzić sobie z rosnącą populacją i potrzebą maksymalizacji przestrzeni, program Sharda zmienia się, aby zapewnić funkcjonalną centralną strukturę Londynu.
Na poziomie gruntu znajdzie się publiczny plac z restauracjami i kawiarniami, a także miejsca dla instalacji artystycznych.
50 000 mkw powierzchni biurowej to naturalnie wentylowane ogrody zimowe, a 195 pokoi hotelowych i ekskluzywne apartamenty na wyższych piętrach prezentują piękne widoki.
Podczas gdy Shard oferuje luksusowe przestrzenie, które z pewnością są pożądane przez firmy i mieszkańców, budynek ten jest również przeznaczony dla osób z platformami widokowymi na piętrach 68-72.
Dostęp do galerii bezpośrednio z wejścia na parterze ma przyciągnąć ponad pół miliona odwiedzających każdego roku.
Program mieszany jest atrakcyjny dla wielu i pozwoli Shardowi pomóc w przyszłym rozwoju Londynu.
The Shard ma się zakończyć w 2012 roku.
Jak widać na Inhabitat.
[hasła pokrewne: ciężar objętościowy betonu, auraton 2005, dziennik kątów poziomych ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: auraton 2005 ciężar objętościowy betonu dziennik kątów poziomych

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)