Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Architektura i nowoczesne budownictwo – Ogłoszono zwycięzców konkursu Design Reburbia

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Inhabitat i Dwell właśnie ogłosili zwycięzców konkursu Reburbia Design Competition.
Konkurencja, która trwa od 6 tygodni, rzuciła wyzwanie architektom, projektantom i zainteresowanym obywatelom, aby zaproponowali rozwiązania, które rozwiązałyby problemy, które nękają dzisiejsze przedmieścia, przewidując różne scenariusze na przyszłość.
Propozycje dotyczyły zamkniętych McMansions, pustych dużych sklepów, centrów handlowych, parkingów i wielu innych z rozwiązaniami projektowymi, począwszy od rolnictwa społecznościowego i biopaliw opartych na glonach, a skończywszy na tranportach zeppelinowych i basenach przekształconych w stacje uzdatniania wody.
W konkursie wzięło udział ponad 400 zgłoszeń z krajów całego świata.
Zwycięzcy po przerwie.
NAGRODA WIELKOŚCI Nagroda główna przyznawana jest Frog s Dream: McMansions, przekształconej w Biofiltr do uzdatniania wody, złożonej przez Calvina Chiu.
Projekt zaproponował przekształcenie opuszczonych domów podmiejskich na tereny podmokłe, przy użyciu roślinności do filtrowania i czystej wody w opuszczonych obszarach podmiejskich dla pobliskich ośrodków miejskich.
O tym wpisie, sędzia Geoff Manaugh, autor BLDGBLOG, powiedział: Uwielbiam podejście transgatunkowe, akceptację pewnych ekonomicznie oczywistych zmian, które występują już w wielu niedawno wybudowanych przedmieściach, i inwencję hydrologiczną.
Jest poetycki, niepraktyczny.
i właśnie dlatego ten projekt jest pozytywnym dowodem na to, jak możemy naprawdę przemyśleć przedmieścia.
DRUGIE MIEJSCE Nagroda drugiego miejsca przyznawana jest przedsiębiorcy: Rezoning Suburbia for Self-Sustaining Life, przesłana przez Urban Nature, F & S Design Studio i Silverlion Design.
Wpis ten wymagał odnowienia i sprawienia, by społeczności podmiejskie stały się bardziej dynamiczne i dostępne dla przechodniów, przekształcając jednolite dzielnice mieszkaniowe w inkubatory przedsiębiorczości, zmieniając przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego w celu wspierania małych przedsiębiorstw.
O tym wpisie, sędzia Jill Fehrenbacher, założyciel Inhabitat, powiedział: Pomysł był jednym z niewielu wpisów w konkursie Reburbia, który nie był w ogóle propozycją projektu, ale propozycją polityki.
i była to najwyraźniej najbardziej praktyczna, opłacalna i energooszczędna propozycja przekazana nam, a zatem ta, która ma największy potencjał do wprowadzenia rzeczywistych zmian.
TRZECIE MIEJSCE Trzecie miejsce w konkursie Big Box Agriculture: A Productive Suburb, przesłane przez Forrest Fulton.
Wpis ten zaproponował przekształcenie parkingów wielkopowierzchniowych w farmy, wnętrza sklepów w szklarnie i restauracje oraz wiele istniejących detali konstrukcyjnych w generatory energii odnawialnej.
O tym wpisie, sędzia Eric Corey Freed z OrganicArchitect powiedział: Odwrócenie ekonomicznego przepływu rolnictwa i handlu jest bardzo potrzebnym krokiem we właściwym kierunku.
Podoba mi się, że ten wpis dotyczy ponownego wykorzystania istniejącej infrastruktury, lokalnego rolnictwa i metod wzrostu.
NAGRODA DLA LUDZI NAGRODĘ W końcu nagrodę People s Choice Award, wybraną w drodze głosowania online, która umożliwiła ogółowi społeczeństwa wybranie ulubionego wpisu z listy dwudziestu finalistów, to Zestaw Napraw Urban Sprawl: Naprawa miejskich tkanin , złożone przez Galinę Tahchievą.
Przechwytując ponad 2300 głosów i 188 komentarzy od naszej pasjonującej społeczności internetowej, projekt ten nakreślił pięć typologii budynków charakterystycznych dla przedmieść i odpowiadające im wzory do ich odtworzenia w celu promowania odpowiedzialności za środowisko i budowania społeczności.
[patrz też: auraton 2005 instrukcja, serwis kadr ostrowiec, słuchmed lublin ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: auraton 2005 instrukcja serwis kadr ostrowiec słuchmed lublin

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)