Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Architektura 21szego wieku : Tjuvholmen / Kristin Jarmund Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Espen Gr.
Nlie Architekci: Kristin Jarmund Architekci Lokalizacja: Tjuvholmen, Oslo, Norwegia Typ budynku: Biurowiec Zakres projektu: Pełny kontrakt Klient: Tjuvholmen KS, Eitzen Wielkość grupy: 5000m2 Harmonogram: ukończony 2007 Zespół projektowy: Kristin Jarmund, Ola Helle, Nils Herland, Patrik Larsson, Leif D.Houck, Marlene F.
Andersen, Geir Messel, Line Strand, Aud Randi Astad, Arild Eriksen Tjuvholmen, nad brzegiem morza w Oslo, przekształca się obecnie w urbanizację najnowocześniejszą architektonicznie, wraz z biurami, domami, sklepami, hotelami i zaprojektowanym przez Renzo Piano muzeum sztuki nowoczesnej.
W wizualnej rozmowie z nową urbanizacją, miastem i wodą, figowy budynek Eitzen zajmuje ważne miejsce przy wjeździe do Tjuvholmen.
Budynek jest pokryty lekkim kredowym kamieniem, co nadaje mu niemal eteryczny wygląd.
Ostra, gęsta fasada biegnie wzdłuż głównej alei, prowadząc do serca okolicy, podczas gdy wystające, pionowe płyty z kredowego kamienia łamią szklaną fasadę zwróconą w stronę wody.
Patrząc pod kątem ta fasada wydaje się zamknięta, ale z przodu otwiera się.
Cienki narożnik budynku jest przestronny i zaprasza do miejsca, w którym znajduje się główny most Tjuvholmens i łączy dwie strony.
[przypisy: castorama gorzów wlkp, mrówka baseny ogrodowe, ciężar objętościowy betonu ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: castorama gorzów wlkp ciężar objętościowy betonu mrówka baseny ogrodowe

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)