Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Architektura 21szego wieku : Konkurs Matt Schmid / SSEF

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Fundacja Edukacji Konstrukcji Stalowych zorganizowała konkurs dla studentów, który łączył ich koncepcje koncepcyjne z rzeczywistością struktury fizycznej.
Skoro program i skala pozostały w gestii projektanta, propozycja musiała podkreślić istotną relację .
między eksploracją formy i materiału, w odniesieniu do powierzchni, prętów i połączeń.
Jako projekt akademicki uczniowie musieli również wykorzystywać swoje dane, aby komunikować się z przemysłem wytwórczym stali jako sposób na ujawnienie.
Możliwości i ograniczeń związanych z realizacją projektu koncepcyjnego.
.
Dla studentów architektury ważne jest, aby zrozumieć, że projektowanie strukturalne leży nie tylko w sferze inżyniera, ale może być dla architektów środkiem do osiągnięcia znaczącej realizacji idei architektonicznych.
wyjaśnił SSEF.
Zwycięzca, student Matt Schmid z University of Waterloo, zaprojektował rezerwat ptaków w Niagara Gorge w Niagara Falls, Ontario, Kanada.
Więcej o zwycięskim wpisie po przerwie.
Zwycięska woliera kształci zwiedzających na temat różnych gatunków ptaków w okolicy, ustanawia miejsce rozrodu zwierząt i zapewnia obszary badawcze.
Ponieważ forma rozciąga się na krawędzi urwiska, widzowie mogą obserwować ptaki mieszkające na klifach w ich naturalnym środowisku.
Strukturalnie, ptaszarnia osiąga swoje uczucie światła – złożoną współzależność między elementami napięcia i ściskającymi w jej układzie strukturalnym.
Wydrążone profile stalowe rozciągają się na duże odległości, ponieważ kable naprężające zapewniają wysoki stopień stabilności i sztywności bocznej.
Obciążenia działające na konstrukcję są zredukowane do zasadniczych linii i zebrane przy minimalnym użyciu materiału.
- Stalowe sekcje są zakrzywione tak, jakby były niegdyś prostymi masztami wystającymi w niebo, które zostały zrzucone na ziemię z ogromną siłą i trzymane ciasno w miejscu za pomocą kabli.
Jego forma uosabia napięcie, tak jak załadowana sprężyna lub ptak siedzący na krawędzi urwiska, gotowy do lotu.
wytłumaczył projektant.
Chociaż forma zawiera szeroką zakrzywioną powierzchnię, która początkowo wydawała się trudna do zbudowania, poprzez komunikację z tymi w przemyśle stalowym, potencjał stali został szybko zrealizowany.
Jest tak naprawdę tworzony poprzez użycie standardowych elementów konstrukcyjnych, które można łatwo wyprodukować i zmontować.
Puste profile stalowe są prostymi płaskimi krzywiznami, które można łatwo kształtować.
Same powierzchnie są tworzone przez ciasno rozmieszczone kable, które łączą się z sekcjami za pomocą prostych standardowych połączeń.
wyjaśnił Schmid.
[patrz też: tapety lecha poznań, castorama gorzów wlkp, ciąg niwelacyjny ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: castorama gorzów wlkp ciąg niwelacyjny tapety lecha poznań

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)