Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Architektura 21szego wieku : Hala sportowa / Substancja

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Kiedy Rada Miasta Jurmala poprosiła Substance o zbudowanie miejsca do uprawiania popularnego łotewskiego kurortu, firma zaprojektowała strukturę, która mogłaby być otwarta przez cały rok przy każdej pogodzie.
Zainspirowany bursztynem.
skrystalizowana żywica sosnowa zazwyczaj wypłukana na wybrzeżu Bałtyku, forma obiektu zawiera przezroczystą okładzinę z poliwęglanu wewnątrz struktury konstrukcyjnej, aby zaakcentować różną wysokość budynku.
Więcej o miejscu sportowym po przerwie.
W miejscu, w którym znajduje się szkoła podstawowa Majori, obecnie opuszczony rynek, miejsce to zachowuje historyczne treści na rynku poprzez włączenie istniejącej szopy do nowego projektu.
Szopa stoi po jednej stronie budynku i służy jako szatnie dla drużyn i trenerów, przechowywania i wynajmu zapasów sportowych oraz przedsionka publicznego z miejscem pracy administratora.
Druga strona budynku otwiera się w kierunku rzeki.
Syntetyczne pokrycie kładzie się na podłodze podczas cieplejszych miesięcy, dzięki czemu przestrzeń nadaje się do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.
W chłodniejszych miesiącach podłoga jest przekształcana w celu przystosowania do aktywności takich jak hokej i łyżwiarstwo, dodając sztuczną warstwę lodu.
Hala sportowa znajduje się w doskonałej lokalizacji w Jurmali, ponieważ każdy, kto korzysta z głównej ulicy, spaceruje wzdłuż rzeki, lub jedzie na linii kolejowej, aby rzucić okiem na strukturę.
Tak więc budynek jest znaczącym akcentem w ogólnym krajobrazie miasta, a co za tym idzie, jego kształt i sylwetka są szczególnie ważne.
Z tego powodu szukaliśmy symboli typowych dla Jurmali i znalezionych bursztynu.
skrystalizowana żywica sosnowa.
Oprócz centralnego rozmieszczenia budynku, projekt jest również dość znaczący w porównaniu do otaczających budynków 1-2 piętrowych.
Substancja próbowała zintegrować projekt z istniejącym krajobrazem poprzez zmniejszenie jego wysokości.
Różna wysokość.
Jest swoistym kompromisem.
ponieważ przestrzeń wewnętrzna była potrzebna, aby zapewnić wystarczającą przestrzeń do uprawiania sportów, a jednocześnie połączyć się z krótszymi budynkami.
.
Wysokość kształtu konstrukcji i rytm konstrukcji szkieletowych zapewnia, że obiekt ma dynamiczny obraz ,.
wytłumaczyli architekci.
Szerokie konstrukcje dachów dają wyraźne i dynamiczne wnętrze, a zewnętrzne ramy otwarte znacznie zmniejszają masywność budynku.
Zastosowany w budynku poliwęglan jest w 60% przezroczysty i staje się oryginalnym ekranem światła podkreślającym jego kształt w krajobrazie miasta.
podczas wieczoru.
Jak widać na Arch Trackerze.
Projekt: Hala sportowa Majori Szkoły Podstawowej Architekci: Substancja Arnis Dimins, Brigita Barbale Współpracownicy: Krisjanis Leitis, Guna Priede, Ieva Dimante Lokalizacja: Jurmala, Łotwa Klient: Rada miasta Jurmala Projekt: 2006 Wykonany: Budynek 2007-2008.
305 m2 szopy.
3252 m2 Widzowie.
stoiska.
306 miejsc Zdjęcia.
Substancja, Martins Kudrjavcevs, Maris Lapins
[hasła pokrewne: ciężar właściwy betonu, mrówka biłgoraj, jarmex ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: ciężar właściwy betonu jarmex mrówka biłgoraj

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)