Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Architektura 21szego wieku : Foster + Partners, aby zaprojektować kolejny “charakterystyczny” budynek Manhattanu

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Foster + Partners wkrótce przełamie stan nowojorskiej statycznej panoramy Park Avenue, ponieważ ogłoszono, że są zwycięzcami bardzo nagłośnionego konkursu, który zastąpi starzejącą się wieżę 425 Park Avenue z nową, światowej klasy, zrównoważoną wieżą biurową.
Lord Foster powiedział: Mam osobisty związek z Nowym Jorkiem, który był źródłem inspiracji od czasu mojego pobytu w Yale, kiedy nowe wieże na Park Avenue i okolicach były magnesem dla każdego młodego architekta.
Czy oglądanie z pierwszej ręki twórczości Miesa van der Rohe, Gordon Bunshaft, Eero Saarinen i Philipa Johnsona było niesamowicie ekscytujące.
Cieszę się, że mam tę wyjątkową okazję zaprojektować nowoczesną wieżę, która stanie obok nich.
Naszym celem jest stworzenie wyjątkowego budynku, zarówno jego czasu, jak i ponadczasowego, a także szacunku dla tego kontekstu.
wieża, która jest dla Miasta i dla ludzi, którzy będą w nim pracować, wyznaczając nowe standardy projektowania biur i zapewniając trwały punkt orientacyjny, który pasuje do światowej sławy lokalizacji.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej o zwycięskiej propozycji Fostera i przejrzeć istniejący stan 425 Park Ave.
Renzo Piano, Jean Nouvel, Zaha Hadid i Richard Meier to tylko jedenaście z jedenastu wybitnych architektów, którzy L & L Holding Company i Lehman Brothers Holdings Inc.
(LBHI) zostali zaproszeni do wzięcia udziału w przebudowie 65-letniej wieży, jednak Foster + Partnerzy ukończyli na szczycie.
Najnowocześniejsza propozycja odpowiada na zmieniające się potrzeby nowoczesnej powierzchni biurowej.
Jego zwężająca się stalowa rama jest kształtowana przez istniejącą skalę i punkt odniesienia alei, gdy wznosi się, by spotkać trzy ściany ścinające, które oświetlają linię horyzontu.
Fasada płynnie integruje się z innowacyjnym układem wewnętrznym oferującym trzy stopniowane poziomy wolnej od słupów podłogi, tworząc dużą, otwartą i elastyczną przestrzeń biurową.
Każdy z trzech poziomów.
niskie, średnie i wysokie.
jest zdefiniowany przez piękny taras, który stanowi doskonałe udogodnienie dla najemców i oferuje panoramiczne widoki na Manhattan i Central Park.
Na poziomie ulicy projekt koncepcyjny dla 425 Park Avenue daje miastu tyle samo, co ludziom, którzy będą w nim pracować, z potencjałem dużego miejskiego placu oznaczonego znaczącymi dziełami sztuki.
Projekt koncepcyjny posłuży jako ramy dla dwuletniego procesu współpracy z zespołem projektowym L & L Holding, aby stworzyć w pełni ukształtowany plan architektoniczny i konstrukcyjny dla wieży 425 Park Avenue.
L & L Holding przewiduje rozpoczęcie budowy w 2015 r., A nowa 425 Wieża Park Avenue zostanie ukończona do końca 2017 r.
425 Park Avenue istniejący warunek.
John W.
Cahill / CTBUH
[przypisy: ciężar objętościowy betonu, auraton 2005, serwis kadr ostrowiec ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: auraton 2005 ciężar objętościowy betonu serwis kadr ostrowiec

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)