September 18th, 2019
Jeżeli busola ma służyć do pomiaru kątów, powinna mieć odpowiedni układ przezierników, pozwalający na celowanie w odpowiednich kierunkach. Przy takim urządzeniu lunety kierunek telowej (przezierników lub lunety) powinien znajdować się w kierunku 180°-0° podziału koła busoli. Busola może służyć do pomiarów azymutów, tj. kątów, jakie tworzy prosta celowa z kierunkiem południka magnetycznego; kąt taki liczy się od południka magnetycznego do danego kierunku zgodnie z ruchem wskazówki zegara. Ponieważ podział koła busoli jest wykonany w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 18th, 2019
Koło poziome (limbus) teodolitu jest podzielone na stopnie (360°) lub rady. Służy ono do pomiaru kątów poziomych zawartych między dwiema liniami wytyczonymi w terenie. Po ustawieniu instrumentu centrycznie nad punktem wierzchołkowym (np. krzyżykiem na słupku betonowym lub nad gwoździem w paliku) i po sprowadzeniu libeli rurkowych do położenia poziomego kieruje się lunetę naprzód na tyczkę pierwszą, ustawioną na kierunku w przód (prawym) i dokonuje się odczytów za pomocą noniuszy; następnie kieruje się lunetę instrumentu na tyczkę ustawioną na kierunku wstecz (lewym), dokonując również odczytów na noniuszach. Przy odczytywaniu noniuszów bierze się pod: uwagę na pierwszym noniuszu stopnie i minuty, na drugim – tylko minuty. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 18th, 2019
Instrument uniwersalny ustawia się na wierzchołku kąta; oś obrotu Jimbusu ustawia się pionowo, a limbus sprzęga się. W pierwszym położeniu lunety celuje się w kierunku lewego ramienia kąta (używając sprzęgu). śruby mikrometrycznej alidady), odczytuje się noniusze obu lup; odczyty zapisuje się w dzienniku pomiaru kątów. Następnie zwalnia się sprzęg alidady i celuje w kierunku prawego ramienia kąta (używając sprzęgu i śruby mikrometrycznej alidady). Okręca się ,lunetę dookoła osi poziomej o 180°, zwalnia sprzęg limbusu i w drugim położeniu lunety celuje się w kierunku lewego ramienia kąta (używając sprzęgu i śruby mikrometrycznej limbusu. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 18th, 2019
Projektowanie pompowni dla tego układu metodą analityczną jest skomplikowane i wymaga żmudnych obliczeń. Prostsza jest metoda graficzno-obliczeniowa polegająca na ustalaniu granicznych punktów faktycznego zakresu pracy pomp . Przyjmujemy; początkowo stały wydatek pomp w godzinach pracy pompowni i wyznaczamy straty ciśnienia w sieci dla skrajnych rozbiorów wody . nso= nV HH Uzyskujemy dla założonego Q dwie wartości Hl i H2. Po naniesieniu punktów 1 i 2 na układ współrzędnych Q i H dobieramy wstępnie pompę o wydajności Q z charakterystyką Ieżącą pomiędzy obu wyznaczonymi punktami. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 18th, 2019
Najnowszy projekt Renzo Piano, Shard, niedawno przeniósł się do fazy budowy.
Wieżowiec o wysokości 016 stóp będzie najwyższym budynkiem w Europie Zachodniej i zapewni niesamowite widoki Londynu.
Wieża mieszana, wraz z biurami, apartamentami, hotelem i spa, powierzchniami handlowymi, restauracjami i piętnastopiętrową publiczną galerią widokową, będąsiadować ze stacją London Bridge w ramach nowej inwestycji o nazwie London Bridge Quarter.
Zastąpienie Southwark Tower w 1970 roku przy Bridge Street, Shard jest mile widzianym dodatkiem do londyńskiego skyline, a jego centralne położenie w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych odegra kluczową rolę w umożliwianiu rozbudowy Londynu.
Więcej o wieży po przerwie. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 18th, 2019
Espen Gr.
Nlie Architekci: Kristin Jarmund Architekci Lokalizacja: Tjuvholmen, Oslo, Norwegia Typ budynku: Biurowiec Zakres projektu: Pełny kontrakt Klient: Tjuvholmen KS, Eitzen Wielkość grupy: 5000m2 Harmonogram: ukończony 2007 Zespół projektowy: Kristin Jarmund, Ola Helle, Nils Herland, Patrik Larsson, Leif D.Houck, Marlene F.
Andersen, Geir Messel, Line Strand, Aud Randi Astad, Arild Eriksen Tjuvholmen, nad brzegiem morza w Oslo, przekształca się obecnie w urbanizację najnowocześniejszą architektonicznie, wraz z biurami, domami, sklepami, hotelami i zaprojektowanym przez Renzo Piano muzeum sztuki nowoczesnej.
W wizualnej rozmowie z nową urbanizacją, miastem i wodą, figowy budynek Eitzen zajmuje ważne miejsce przy wjeździe do Tjuvholmen.
Budynek jest pokryty lekkim kredowym kamieniem, co nadaje mu niemal eteryczny wygląd. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 18th, 2019
Foster + Partners wkrótce przełamie stan nowojorskiej statycznej panoramy Park Avenue, ponieważ ogłoszono, że są zwycięzcami bardzo nagłośnionego konkursu, który zastąpi starzejącą się wieżę 425 Park Avenue z nową, światowej klasy, zrównoważoną wieżą biurową.
Lord Foster powiedział: Mam osobisty związek z Nowym Jorkiem, który był źródłem inspiracji od czasu mojego pobytu w Yale, kiedy nowe wieże na Park Avenue i okolicach były magnesem dla każdego młodego architekta.
Czy oglądanie z pierwszej ręki twórczości Miesa van der Rohe, Gordon Bunshaft, Eero Saarinen i Philipa Johnsona było niesamowicie ekscytujące.
Cieszę się, że mam tę wyjątkową okazję zaprojektować nowoczesną wieżę, która stanie obok nich.
Naszym celem jest stworzenie wyjątkowego budynku, zarówno jego czasu, jak i ponadczasowego, a także szacunku dla tego kontekstu. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 18th, 2019
Jeroen Musch Architekci: NL Architekci Lokalizacja: Arnhem, Holandia Projekt Architekci: Guus Peters i Bart Schoonderbeek (Schipper Bosch) Zespół projektowy: Pieter Bannenberg, Walter van Dijk, Kamiel Klaasse Członkowie zespołu: Lorena Valero Mi.
Ano, Inés Quinteiro Antolín, Jaewoo Chon Project Year: 2011 Zdjęcia: Jeroen Musch + 25 Wykonawca: Karbouw Concept Phase: Guus Peters, Arne van Wees, Gen Yamamoto Industriepark Kleefse Waard to udany park biznesowy w Arnhem, koncentrujący się na innowacyjnych technologiach.
Park jest przestronny i ma wiele pięknych budynków przemysłowych, zarówno starych, jak i nowych.
Jednym z kluczy do sukcesu IPKW jest polityka bezpieczeństwa; lokal znajduje się pod stałym nadzorem.
Park jest ogrodzony i posiada portiernię. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 18th, 2019
Aki Bergera Architekci: ACXT Lokalizacja: Huesca, Hiszpania Zespół projektowy: Ana Morón Hernandez, Raimundo Bambó Naya, Pedro Lafuente Lles Projekt Rok: 2012 Zdjęcia: I.
Aki Bergera + 29 Obszar projektu: 1000,0 m2 Klient: Ayuntamiento de Huesca Projekt zajmuje się odnowieniem zachodniej wieży ratusza w Huesca, aby przekształcić ją w archiwum miejskie.
Ze względu na swoją pozycję i objętość archiwum uzupełnia zbiór budynków, które tworzą ratusz w Huesca, co sprawia wrażenie niedokończonej konstrukcji, ponieważ ściany wschodnie i zachodnie są ścianami partyjnymi i wydaje się, że w przeszłości mogli mieć przyległą konstrukcję:.
I.
Aki Bergera Zachodnia ściana to ściana błota z rzędami solidnej cegły, z nieregularnymi otworami, z których niektóre są zamurowane. Read the rest of this entry »
Comments Off