Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Nowoczesna architektura : ORDOS 100 # 44: Mass Studies

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: Mass Studies Zespół projektowy: Minsuk Cho, Kisu Park, Joungwon Lee, Hyunseok Jung, Sanghoon Lee, Cheonkang Park, Joonhee Lee, Kyungmok Park Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009-2010 Kurator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 1000 mkw.
Aprox Pustynny krajobraz Ordos, położony w Mongolii Wewnętrznej w Chinach, jest prawdopodobnie jednym z miejsc na Ziemi, który jest najbliższy księżycowemu krajobrazowi.
Zapewnia kontekst ogromnej nicości, gdzie 100 architektów, każdy projektuje 1000.
willa na prawie płaskim, delikatnie falującym wydmowym terenie.
Główny plan Ordos100 sugeruje organiczne układanie partii, zajmowane przez budynek o pojedynczej objętości, z niewielkimi przepisami i wymaganiami.
Swoboda możliwości była nieunikniona, gdy architekci mogli trzymać się skompresowanego obiektu budującego lub rozbudowywać ten pojedynczy tom w ogromną liczbę organizacji przestrzennych.
dzięki uprzejmości Mass Studies Knot House dzięki uprzejmości Mass Studies The Knot House jest specyficzną dla miejsca i jednocześnie autonomiczną odpowiedzią na jej niejednoznaczne i nieokreślone otoczenie.
Uwięziony i skulony przez siedem innych otaczających parceli i usytuowany na najwyższej wysokości w zasadzie płaskiego terenu, Knot House wykorzystuje niepewność swojego otoczenia, a także jego nieco wyjątkową pozycję.
Początkowo działa jako pojedynczy kompleks mieszkalny, ale można go również podzielić na wiele domów lub innych programów.
Potencjał zapewnienia różnorodności możliwych konfiguracji, jako oddzielnych części lub całości, pozwala domowi Knot stać się niejednoznacznym i adaptowalnym, występując jako dom lub w innym czasie.
Cykliczny ruch typowej parterowej typologii podwórza został rozciągnięty trójwymiarowo na węzeł komunalny ,.
z ciągłym liniowym pasmem działań.
Węzeł splata się w kilku punktach, tworząc kształt podobny do trzech pierścieni, każdy na różnych poziomach, z przeplotem w środku.
Ten układ zapewnia również skróty do miejsc docelowych w domu, aby zminimalizować zbędne ruchy.
Ta konfiguracja przedstawia różne ścieżki wokół całego domu w złożonym obwodzie pętli – tkanie w środku i na zewnątrz – w różnych warunkach przestrzennych, które zawierają różnorodne działania.
schematy 01 Konfiguracja ciągłego węzła tworzy liczne dziedzińce różniące się rozmiarem i charakterem.
W przeciwieństwie do typowych obudów z ogniskiem do wewnątrz, te liczne dziedzińce służą nie tylko jako przedłużenie sąsiednich przestrzeni wewnętrznych, ale także jako pośrednicy między większym rozwijającym się obszarem Ordos i mniejszymi wewnętrznymi pomieszczeniami w domu.
Dziedzińce wytyczone przez pętle węzła są centralnym punktem działań wewnętrznych.
Program został podzielony na trzy pętle: żywa / jadalnia, pętla sport / rozrywka i prywatne pokoje / pętla wsparcia.
Każda z pętli w połączeniu z dziedzińcami różni się diametralnie: jedna opiera się na ziemi, druga jest pod ziemią z elementami wody, a trzecia jest zawieszona w powietrzu.
Niektóre dziedzińce są bardzo otwarte, podczas gdy inne mają niemal wewnętrzną, samotną jakość.
Nie od razu widać, ile dziedzińców znajduje się w domu.
Jeden dziedziniec łączy się z drugim, jednocześnie płynąc w kierunku poziomym i pionowym.
Dom Knotów można było uznać za współczesną adaptację domu na dziedzińcu.
lub futong, w płynnej, trójwymiarowej formie.
Może być edytowany i rekonfigurowany do zmieniających się warunków i potrzeb, które mogą wynikać z czynników, od nieprzewidzianych wydarzeń społeczno-politycznych i gospodarczych po drastyczne sezonowe zmiany klimatu w Ordos.
dzięki uprzejmości Mass Studies
[przypisy: tapety lecha poznań, ciąg niwelacyjny, ciężar właściwy betonu ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: ciąg niwelacyjny ciężar właściwy betonu tapety lecha poznań

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)