Architektura apartamentow na wynajem
Rozklad i architektura mieszkan i aparatamentow na wynajem

Architektura 21szego wieku : Międzynarodowy port lotniczy Nacala / Fernandes Arquitetos

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Fernandes Arquitetos Zaprojektowany przez Fernandesa Arquitetosa, lotnisko Nacala ma na celu lepsze wykorzystanie naturalnego oświetlenia i wentylacji, zmniejszając zużycie energii związane z wykorzystaniem sztucznego oświetlenia i systemów wentylacji mechanicznej.
Będzie miał ujęcia wody i oczyszczanie ścieków do nawadniania terenów zielonych.
Proponowany budynek znajduje się zasadniczo na parterze, gdzie opracowano program funkcjonalny, który spełnia operację i pasażerów, taki jak strefa odprawy oraz pokoje na pokład i przylot, które znajdują się w skrzydłach północnych i południowych.
Więcej zdjęć i architektów.

Miasto Nacala znajduje się w Mozambiku (Afryka), a jego głównym źródłem rozwoju jest port.
Rozwój działalności portowej i położenie miasta na ważnej trasie lotniczej determinowały potrzebę budowy międzynarodowego lotniska.
Do tego czasu najbliższe lotnisko znajdowało się w odległości dwóch godzin od Nacala.
Dzięki uprzejmości Fernandesa Arquitetosa Cały przepływ pasażerów zawsze odbywa się od środka do końca ( skrzydełka. ), Zarówno przy wejściu jak i wyjściu.
Połączenie między obydwoma skrzydłami odbywa się poprzez środkową halę, która również składa się z antresoli.
Oba są chronione przez duże zadaszenie, które łączy różne objętości.
Dzięki uprzejmości Fernandes Arquitetos Obszary komercyjne oraz lokale usług gastronomicznych i usługowych znajdują się na antresoli, oprócz głównej poczekalni i holu lotniska.
Z myślą zarówno o powietrzu .
i.
land.
po stronie, można mieć pełny widok na wewnętrzne i zewnętrzne obszary lotniska, pracując jako belweder.
Dzięki uprzejmości Fernandes Arquitetos Oprócz terminalu pasażerskiego, kompleks lotniskowy będzie składał się z terminalu ładunkowego, wieży kontrolnej, budynków konserwacyjnych i wyposażenia dróg startowych oraz budynku straży pożarnej.
Będzie to punkt orientacyjny dla miasta i kraju, nie tylko ze względu na wartość strategiczną, ale także ze względu na jego przekształcanie i odnawianie w kraju rozwijającym się, gdzie powstaje praktycznie niewiele dużych budynków.
Dzięki uprzejmości Fernandes Arquitetos Architekci: Fernandes Arquitetos Lokalizacja: Nacala, Mozambik Architekt koordynujący: Willian Tadashi S.
Miyagui Zespół: Karolina Ferreira Condeço i Luis Henrique de Lima Projekt ogólny: Figueiredo Ferraz Consultoria e Engenharia de Projetos SA Autor tekstu: Daniel Hopf Fernandes Constructed Powierzchnia: 14 800,00 m.
Rok projektu: 2011
[podobne: jarmex, mrówka baseny, dziennik pomiaru długości boków ]

Tags: , ,

Powiązane tematy z artykułem: dziennik pomiaru długości boków jarmex mrówka baseny

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)